• Małopolska Noc Naukowców

• W ostatni piątek, 30 września 2022 uczniowie kl VI i kl VII byli w Tarnowie na Małopolskiej Nocy Naukowców. W I LO uczestniczyliśmy aktywnie w dwóch pokazach chemicznych doświadczeń. Popularnością cieszyły się eksperymenty z wykorzystaniem ciekłego azotu. W III LO obserwowaliśmy świat pod mikroskopem, elektroforezę, dowiedzieliśmy się w jaki sposób rośliny mogą leczyć raka. Na koniec odwiedziliśmy Akademia Nauk Stosowanych uczestnicy wycieczki mogli m.in. sami przeprowadzić spektakularne doświadczenia, zaobserwować i nazwać prawa fizyki spotykane w życiu codziennym. Uczniowie najbardziej oblegali automat z ciepłą czekoladą ( wiedzą ze kakao wpływa na koncentrację i pamięć). To są początki przyszłych naukowców z naszej szkoły.

• Dzień Jabłka

• 29 września 2022w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Jabłka. Uczniowie ubrani byli w barwy jabłkowe. Uczestniczyli w prezentacji, na której dowiedzieli się mnóstwo ciekawych wiadomości ile mamy odmian jabłek, jak jest owoc jabłka zbudowany, dlaczego powinniśmy jeść przynajmniej jedno jabłko dziennie oczywiście wraz ze skórką. Owoc ten przyczynił się do rozkwitu nauki, bo podobno Isaac Newton odkrył prawo powszechnego ciążenia dzięki temu, że jabłko spadło mu na głowę. Uczniowie klasy VII przeprowadzili doświadczenia chemiczne z wykorzystaniem jabłka ( jabłkowy wulkan, pływające jabłko). Prezentację przygotowała pani Krystyna Kawa. Każda klasa uczestniczyła w konkursie na dekorację stołu z jabłkiem w roli głównej, królowała na stołach każdej klasy klasyczna szarlotka. Konkurs wygrała klasa IV stół uginał się od jabłkowych smakołyków. Wszyscy zgromadzeni uczestniczyli w degustacji potraw. DZIEŃ JABŁKA zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin. Pamiętajmy: „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”

• Dzień Chłopaka

• Z okazji Dnia Chłopaka życzymy Wam abyście zawsze pozostali sobą i ciągle odkrywali świat na nowo, ponieważ najwspanialsze sekrety, zawsze ukryte są tam, gdzie najmniej się tego spodziewamy.