• KONKURS NA "PROJEKT GRAFICZNY - LOGO SZKOŁY"

• Szkolnym Konkursie na LOGO SZKOŁY z okazji nadania imienia Szkole Podstawowej imienia Janusza Korczaka  zorganizowanym przez Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Dulczy Wielkiej  wzięło udział 37 uczestników - uczniów kl. I – VIII.

Zwycięzcą Konkursu na PROJEKT GRAFICZNY – LOGO Z OKAZJI Nadania Imienia  Szkole Podstawowej w Dulczy Wielkiej – zostaje PROJEKT GRAFICZNY opracowany przez:

Aleksandrę Tabor – uczennicę klasy 6

1. Nikola i Radosław Radzik – I miejsce   klasa -VIII
            2. Wiktoria Wolak – II miejsce   klasa VII
            3. Gabriela Juras – III miejsce   klasa  VII
            4. Kinga Giża - III miejsce klasa V
            5. Vanessa Cetnar – IV miejsce  klasa VII
          • Wyjazd na lodowisko - klasy 7 i 8

• Podczas wyjazdu na lodowisko klasy 7 i 8 miały szansę aktywnie spędzić czas razem. Nie marnowali żadnej chwili, że aż trudno było ich sfotografować. Z zadowoleniem wyjechali i szczęśliwie wrócili z powrotem.--

• XVI GMINNY KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

• 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Pamiętaliśmy o tym święcie i uczciliśmy je potyczkami językowymi, czyli Gminnym Konkursem Języka Polskiego „ Z polszczyzną za pan brat” zorganizowanym jak co roku w naszej szkole.

Naszymi reprezentantkami w tym trudnym konkursie były uczennice ósmej klasy – Maja Kilian, Nikola Małek i Nikola Radzik, które wykazały się wspaniałą wiedzą z zakresu poprawnego mówienia i pisania po polsku. Nikola Radzik zajęła równorzędne pierwsze miejsce z koleżanką z Żarowki, Maja zdobyła wraz z dwoma innymi uczestnikami równorzędne trzecie miejsce, a Nikola Małek otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!!!

• REKRUTACJA 2024/2025

• DRODZY RODZICE

Informujemy, że:

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI I DO PIERWSZEJ  KLASY

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dulczy Wielkiej rozpocznie się 28.02.2024 r. do 15.03.2024r.

Wnioski  o przyjęcie dziecka do przedszkola i do klasy I  można  odebrać i składać (od  28 lutego)

pań przedszkolanek w każdej grupie przedszkolnej,  w kancelarii szkoły, a także  można ściągnąć

ze strony internetowej szkoły (zspdulczawielka.edupage.org)  w zakładce O SZKOLE/ REKRUTACJA.

Ogłoszenie wyników do publicznej wiadomości 27 marca o godz. 14.00

• Bal karnawałowy klasy I

• Jak co roku w naszej szkole odbył sie bal karnawałowy. Klasa I doskonale przygotowała się do tej uroczystości. Każdy prezentował się w pięknym kostiumie. Podczas zabawy dzieciom dopisywał bardzo dobry humor.

• WALENTYNKI U PIĘCIOLATKÓW

• Dziś Wam ślemy walentynkę, zróbcie do nas słodką minkę, dajcie uśmiech albo dwa i niech przyjaźń nasza trwa. Walentynki u 5-latków.

• Konkurs wiedzy o Januszu Korczaku

S Z K O L N Y   K O N K U R S   W I E D Z Y   I N S P I R O W A N Y   Ż Y C I E M

I  T W Ó RC Z O Ś C IĄ    J A N U S Z A   K O R C Z A K A

1. Cele konkursu:

• Wzbogacanie przez uczniów wiadomości o Januszu Korczaku.

• Kształtowanie postaw patriotycznych.

• Kształtowanie umiejętności współpracy i współzawodnictwa.

• Wdrażanie uczniów do korzystania z różnych źródeł wiedzy i samokształcenia.

2. Uczestnicy:

• Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dulczy Wielkiej.

• Eliminacje konkursowe odbywają się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV- VIII.

3. Forma konkursu:

• Konkurs odbędzie się w piątek 23 lutego 2024 r.

• W konkursie może wziąć udział każdy zainteresowany uczeń.

• Konkurs jest dwuetapowy:

• I etap- składa się z pytań testowych jednokrotnego wyboru. Czas na uzupełnienie zadań testowych będzie wynosić 45 minut. Pisemne eliminacje przeprowadzane będą równocześnie dla wszystkich uczniów.
            • II etap- wyłonienie zwycięzców w każdej kategorii wiekowej poprzez:

Klasy I-III - rozwiązywanie  rebusów, układanie puzzli na czas;

klasy IV-VIII – rozwiązywanie łamigłówek dotyczących twórczości Janusza Korczaka.

4. Zasady konkursu:

• Wychowawcy klas zapoznają uczniów z regulaminem konkursu.

• Do drugiego etapu konkursu przechodzą osoby, które uzyskają największą liczbę punktów z testu.

• Laureatami konkursu są trzy osoby z każdej kategorii wiekowej.

• Informacje o wynikach konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.

• Organizatorzy zwracają się z prośbą do wychowawców o zmotywowanie uczniów do udziału w konkursie.