• Narodowe czytanie „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

• 3 września 2022 roku  w całym kraju oraz poza granicami Polski odbywa się 11 edycja akcji Narodowe Czytanie. Tegoroczną lekturą są „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

"Ballady i romanse" zostały opublikowane w czerwcu 1822 roku w Wilnie jako główna część pierwszego tomu "Poezyj" Adama Mickiewicza. Pisany w latach 1819–1821 cykl wierszy wyznaczył początek dziejów poezji romantycznej w Polsce, stając się dla nowej epoki jednym z najważniejszych punktów odniesienia.

Dla Polski i Polaków romantyzm i ta epoka ma charakter szczególny. Romantyzm to przede wszystkim wolność, to niezgoda na tyranię. W Polsce romantyzm, przede wszystkim ten mickiewiczowski, narodził się, gdy Polska nie była wolna – była rozdarta, walczącą o wolność.

Poczucie potrzeby wolności i jej odzyskania, poczucie często niezrozumienia w relacji między Polską i innymi państwami, wewnętrzne idealizowane ojczyzny, jej świata, przyrody, obyczaju i ducha miało u nas szczególny wymiar i znalazło swój wyraz w poezji Adama Mickiewicza.

W naszej szkole Narodowe Czytanie odbyło się 5 września przygotowała pani Beata Wrzesień. Brali udział uczniowie, rodzice i nauczyciele.

• Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

• Pierwszy września 2022 r. był w naszej szkole dniem szczególnym i uroczystym. Zainaugurowano nowy rok szkolny 2022/2023. Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz pracownicy naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się  przemówieniem pani dyrektor Agnieszka Snuzik. Akademię przygotował pan Marek Midura z klasą szóstą. Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klasy pierwszej. Chwilą ciszy uczciliśmy również 83 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Po zakończeniu uroczystości nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom.

• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• W piątek 24 czerwca 2022 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym  odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Na uroczystości spotkali się uczniowie klas 1-8. Pani dyrektor szkoły Agnieszka Snuzik  przywitała gości, uczniów, nauczycieli i licznie przybyłych rodziców