• 10 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbędzie się

Dzień Dziecka. Będzie to dzień wolny od zajęć lekcyjnych.

Uczniowie klas I - III przychodzą do szkoły na godzinę 9.00 - 12.00

Uczniowie klas IV - VIII bawią się od 14.00 do 18.00

• Próbna ewakuacja

• W trosce o bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły 9 czerwca 2022 roku o 9.30 przeprowadzony zostanie próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Wszyscy, którzy będą  przebywali  w budynku szkoły  muszą go niezwłocznie opuścić. Akcję będzie nadzorowała Straż Pożarna.

• Wtorek, 24 maja to pierwszy dzień tegorocznego egzaminu ósmoklasisty.

Ósma klasa napisała egzamin z języka polskiego kolejno podejdzie do egzaminów z:  matematyki i języka obcego nowożytnego.

• Karta rowerowa

• 23 maja  2022 r. uczniowie kl. IV Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Dulczy Wielkiej przystąpili do egzaminu na kartę rowerową.

Celem egzaminu było:

• popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego,
            • kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze,
            • popularyzowanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy,
            • popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Egzamin składał się z dwóch części.

1. Część teoretyczna.

Odbywała się w formie testu jednokrotnego wyboru w wersji elektronicznej. Pytania dotyczyły: ogólnej znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych i zasad obowiązujących pieszych i rowerzystów oraz udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie, którzy zaliczyli część teoretyczną przystąpili do egzaminu praktycznego.

1. Część praktyczna

Egzamin praktyczny odbył się w na boisku szkolnym.

Polegał  na ocenie kierującego rowerem pod względem:

a)  przestrzegania przepisów w ruchu drogowym,

b)  umiejętności prawidłowej techniki jazdy, a w szczególności:

pozycja kierującego na rowerze,

upewnienie się o możliwości jazdy,

upewnianie się o możliwości wykonania skrętu i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy,

hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w określonym miejscu.

Wszyscy egzamin zdali. GRATULUJEMY

• Doradztwo Zawodowe - wyjazd do Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu

• Uczniowie klasy VIII udali 29 kwietnia do  Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu. Na dni otwarte w tej szkole, które miały na celu przedstawienie oferty edukacyjnej danego miejsca i zachęcenie uczniów do rozpoczęcia nauki właśnie w tej placówce.

TECHNIKUM NR 2 ogłasza nabór w zawodach:

TECHNIK INŻYNIERII SANITARNEJ -innowacja "Odnawialne źródła energii"

TECHNIK BUDOWNICTWA -innowacje w zawodzie: „Elementy projektowania architektonicznego” oraz „ Elementy ochrony przeciwpożarowej” „Strażacka klasa mundurowa”.

TECHNIK GEODETA -innowacja "Drony w geodezji" TECHNIK ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH -innowacja „Aranżacja wnętrz"

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 2 ogłasza nabór w zawodach:

MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE.

STOLARZ.

MONTER SIECI I INSTALCJI SANITARNYCH.

• WYJAZD NA SPEKTAKL TEATRALNY „ BOGOWIE I HEROSI GRECCY”

26 kwietnia 2022 roku uczniowie klas IV –VI wyjechali do Domu Kultury „ Mors” w Dębicy na przedstawienie Teatru „ Forte” z Wrocławia pod tytułem„ Bogowie i herosi greccy”.

W odczuciu uczniów spektakl był interesujący, utrwalał i poszerzał treści mitologiczne, wyjaśniał w zabawnej formie frazeologizmy pochodzące z mitologii. Podobała się gra aktorska, scenografia, kostiumy i oprawa muzyczna. Jednak zasadniczą wadą tegoż przedstawienia był fakt, ze organizatorzy przygotowali miejsca niezbyt dogodne dla młodych widzów, odległe od sceny, co znacznie utrudniało odbiór treści.

Aby choć trochę poprawić humory, po spektaklu uczniowie i opiekunowie odwiedzili restaurację KFC, gdzie w miłej atmosferze spędzili czas na kulturalnych rozmowach i degustacji ulubionych potraw.