• Jubileusz

Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostają w pamięci, pomimo iż czas je porządkuje, zwykle dodaje im blasku, nieraz sprawia, że pewne zdarzenia umykają z pamięci, to jednak dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je wszystkie ponownie. Ale zatrzymajmy się na moment. Zapraszamy  w niezwykłą podróż w czasie. Przebiegnijmy szkolne lata, przypominając sobie jej początki i najnowsze dzieje. Pójdźmy ścieżką szkolnych lat… od roku, 1966… W którym momencie życie zmienia się wokół nas?

22 lipca 1966 roku nastąpiło oficjalne otwarcie nowego budynku Szkoły Podstawowej w Dulczy Wielkiej - szkoły Tysiąclatki, która na trwałe wpisała się w przeszłość naszej miejscowości. Tak więc w 2016 roku przypada pięćdziesiąta rocznica jej istnienia. Złoty jubileusz jest okazją do wspomnień, które choć minione, zawsze pozostają w pamięci, dotyczą bowiem najradośniejszego okresu ludzkiego życia – młodości.

Społeczność naszej szkoły świętować będzie jubileusz w tym roku.  Już dziś zapraszamy na to wydarzenie!