• Kolęda Misyjna

• Kolędnicy misyjni w diecezji tarnowskiej realizowane jest od 1993 roku. To grupy dziecięce i młodzieżowe  w okresie Bożego Narodzenia odwiedzają parafian w ich domach.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje domy i serca dla małych misjonarzy i jednocześnie wsparli ofiarą potrzeby misji. Dziękujemy Rodzicom małych kolędników, którzy pomogli w przygotowaniu strojów, dowozie dzieci na miejsce spotkania. Szczególne podziękowania należą się uczniom, którzy włączyli się w tegoroczną kolędę i odwiedzali domy mieszkańców naszej miejscowości.

• Wigilia szkolna

• Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego też w naszej szkole chcieliśmy przeżyć ten czas bardzo uroczyście. 22 grudnia 2022 roku atmosfera była niezwykle radosna. Ze wszystkich sal już od rana można było usłyszeć dźwięk kolęd, a życzenia „zdrowych i spokojnych świąt” słychać było nieomal wszędzie. Przygotowań było mnóstwo, a każdy chciał pomóc w tak uroczystym wydarzeniu. Gdy już wszystko było dopięte na ostatni guzik – stoły nakryte białymi obrusami i pięknie udekorowane, dzieci wraz ze swoimi nauczycielami w odświętnych strojach rozpoczęli świętowanie. Na początek wedle tradycji – z białym opłatkiem w ręku złożyliśmy sobie życzenia, potem nie zabrakło śpiewu kolęd i modlitwy. Na koniec wszyscy wspólnie zasiedliśmy, aby spróbować świątecznych specjałów: barszczu , pierogów,  słodkich poczęstunków i  pyszności. Wspólne kolędowanie, rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości.

• Szlachetna paczka

• Po raz kolejny grudzień w naszej szkole upłynął pod hasłem mądrej pomocy. W ramach Szlachetnej Paczki pomogliśmy potrzebującej rodzinie. Zebraliśmy zapasy żywności i środków czystości.

• Mikołajki

• Mikołajki, czyli dzień św. Mikołaja to zwyczaj, który świętujemy 6 grudnia i w czasie którego nocą z 5 na 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci. Był także w naszej szkole.

• Andrzejki

• Przypuszcza się, że genezy zabaw andrzejkowych można szukać w starożytnej Grecji. Na pogański charakter tej magicznej rozrywki nałożyła się tradycja chrześcijańska. W Europie zwyczaj tego typu wróżenia był znany w XII wieku, do Polski dotarł cztery wieki później. Pierwsza rodzima wzmianka literacka o tym zwyczaju pochodzi z XVI wieku z tekstu renesansowego poety i pisarza Marcina Bielskiego. Natomiast patron zabaw to święty Andrzej z Betsaidy, opiekun małżeństw oraz zakochanych.