• OBCHODY UROCZYSTOŚCI UCHWALENIA KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA

• 29 kwietnia 2022 roku odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem flagi państwowej i odśpiewaniem „ Mazurka Dąbrowskiego” przez uczniów „zerówki” oraz wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej. W nastrój trzeciomajowego święta wprowadziła piosenka „ Witaj, majowa jutrzenko” odśpiewana przez pierwszoklasistę – Kacpra Kużdżała. Następnie uczniowie klasy siódmej pod kierunkiem pani Beaty Wrzesień i pana Dariusza Niedbałowskiego zaprezentowali się w programie artystycznym. Nie zabrakło wierszy, piosenek patriotycznych i prezentacji multimedialnych. Uczniowie przygotowali także inscenizację obrad sejmiku uczniowskiego poświęconego polskim symbolom narodowym. Podjęto następującą uchwałę:

„ Uczestnicy Sejmiku Uczniowskiego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dulczy Wielkiej w imieniu całej społeczności uczniowskiej szkoły zobowiązują się czcić i szanować polskie symbole narodowe.”

• Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o "Złoty mikrofon"

• Gminny Festiwal  Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o "Złoty mikrofon" odbył się w sali widowiskowej Szkoły Muzycznej w Radomyślu Wielkim. Z naszej szkoły udział brali:

• Kornelia Barłóg
            • Amelia Barłóg
            • Emilia Skrzyniarz
            • Magdalena Grzanka
            • Kinga Mieszkalska
            • Milena Jasina

III miejsce zajęła Amelia Barłóg

• Spotkanie autorskie z pisarzem MARCINEM KOZIOŁEM

25 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dulczy Wielkiej odbyło się wiele uroczystości min. XIV Gminny Konkurs Języka Polskiego ,, Z polszczyzną za pan brat", Pasowanie pierwszolkasistów na czytelnika oraz spotkanie autorskie z pisarzem Marcinem Koziołem.

Poniedziałek był dla wszystkich pracowników szkoły oraz uczniów  bardzo intensywnm dniem. Od samego rana 21 uczniów z  większości szkół w gminie  Radomyś Wielki zmagało się z frazeologizmami  w XIV  już Gminnym Konkursie  Języka Polskiego
            ,, Z polszczyzną za pan brat" przygotowanym przez polonistkę panią Beatę Wrzesień. W trakcie oceniania prac konkursowych  uczniowie ZSP w Dulczy Wielkiej i Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej oraz uczestnicy konkursu  spotkali się z naszym gościem panem Marcinem Koziołem autorem lektury pt.,, Skrzynia Władcy Piorunów" . Pisarz w bardzo ciekawy sposób zaprezentował treść  swoich książek oczywiście nie zdradzając wszystkiego, co podsyciło apetyt uczniów do przeczytania utworów. Książki autora min. ,,Gwiazda Blachonosego", ,,Tajemnica Przeklętej harfy", ,,Pogoda dla Puchaczy", ,, Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka", zachwyciły uczestników spotkania.
            Po spotkaniu pisarz własnoręcznie wręczył swoje książki z dedykacją,  finalistom konkursu oraz wszystkim pozostałym uczestnikom, gratulując wygranym.
            Bardzo ważny dzień przeżywali również pierwszoklasiści gdzie zdawali wiedzowy egzamin ze znajomości książek, prowadzony przez bibliotekarkę panią Marię Bielat w obecności pisarza.  Dzieci wykazały się biegłością w rozwiązywaniu zagadek i umiejętnością w rozpoznawaniu tytułów ulubionych bajek. Po ,, egzaminie" pani dyrektor Agnieszka Snuzik uroczyście pasowała najmłodzych uczniów na czytelnika biblioteki, a dzieciom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i bajki z spersonalizowaną dedykacja autorstwa Marcina Kozioła, które zakupili rodzice pierwszaków.

• Doradztwo Zawodowe

• 6 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z nauczycielem z Zespołu Szkół w Rzemieniu. Przedstawił ofertę edukacyjną na rok 2022/2023.

• HARMONOGRAM REKRUTACJI

DO SZKÓŁ ŚREDNICH

• 19.04.2022 – 29.04.2022 wprowadzanie danych, zakładanie kont uczniów – wychowawca

• 16.05.2022 wybór szkoły (można wybrać 3 szkoły), drukowanie wniosków - uczniowie z wychowawcą

• 24.06.2022r. do godz. 1500 zanoszenie wniosków do wybranych szkół - uczniowie z rodzicami

• 14.07.2022 – 15.07.2022 - zmiana wyboru szkoły - rodzice

• 15.06.2022 - 24.06.2022 wpisywanie ocen końcoworocznych - wychowawca

• 7.07.2022 - 14.07.2022 wprowadzenie wyników z egzaminu – wychowawca

• 21.07.2022 – pobieranie list zakwalifikowanych uczniów  do przyjęcia

• 22.07.2022 – publikacja list zakwalifikowanych uczniów do przyjęcia (wewnątrz budynku na gazetce szkolnej)

• 22.07.2022 – 28.07.2022 – potwierdzenie woli podjęcia nauki uczniów poprzez dostarczenie oryginałów świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu

• 29.07.2022 - publikacja list przyjętych uczniów oraz wolnych miejsc

• 01.08.2022 – rekrutacja uzupełniająca

• Zabawa karnawałowo – walentynkowa

Karnawał to czas radości i rozrywki. Szkolne bale karnawałowe dają możliwość wspólnej zabawy, choć budzą różne emocje!

Również w naszej szkole 14 lutego 2022 roku odbyła się zabawa walentynkowa połączona z balem karnawałowym.

Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę taneczną, a jej wygląd zachęcał do wspólnej zabawy. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Nie zabrakło tańców, konkursów, zabaw przygotowanych dla nas przez DJ. W trakcie zabawy – z okazji walentynek- rozdane zostały kartki z wyrazami miłości dla swoich wybrańców.

Tradycyjnie nie obeszło się bez poczęstunku. Tym razem postawiliśmy na pizze, które zjedliśmy ze smakiem.

Wspólna zabawa przyniosła nam wiele radości, a to było głównym celem tego dnia.