• Jak obchodziliśmy Dzień Kobiet 2022 w naszej szkole?

• 8 Marca Dzień Kobiet

Dzień 8 Marca jak wszyscy wiemy - to Święto Kobiet na całym świecie. Również w naszej szkole było uroczyście. Chłopcy  złożyli życzenia swoim koleżankom z klas oraz wychowawczyniom. Zadbali też o upominki dla płci pięknej. To prawdziwi dżentelmeni. Uczniowie klas VII i VIII z okazji tego święta pojechali do kina na film pt." Uncharted"

Uncharted – amerykański film przygodowy w reżyserii Rubena Fleischera, którego premiera odbyła się 18 lutego 2022 roku. W rolach głównych wystąpili Tom Holland, Mark Wahlberg, Sophia Ali, Tati Gabrielle oraz Antonio Banderas. Film bazuje na serii gier komputerowych Uncharted wyprodukowanych przez studio Naughty Dog.

Film podobał się wszystkim.

• MÓZG - nosisz czy używasz...?

• Mózg- nosisz czy używasz...? pod takim hasłem odbyło się spotkanie  pani Krystyny Kawy nauczyciela Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dulczy Wielkiej, która wraz z klasą 7 przygotowała piekną prelekcję o pracy naszego mózgu. Na spotkaniu z przedszkolakami,  uczniami klas I-III oraz klas IV-VIII pani  Krystyna Kawa w ciekawy sposób pokazała jak pracuje mózg każdego człowieka, co jest mu potrzebne, aby lepiej, bardziej wydajnie pracował i oczywiście co szkodzi naszemu mózgowi. Uczniowie kl. 7 zachęcali do spożywania wybranych produktów  wspomagających pracę lewej i prawej półkuli. Hasłem ciągle powtarzanym podczas spotkania i na pewno zapamiętanym przez wszystkich uczestników  to:,, Mózg nieużywany - zanika" . Obiecujemy zrobić wszystko,  aby idąc za przysłowiem ,, Czacha dymiła".

• Plan rekolekcji

• Poniedziałek- lekcje od 800 do 1030 - następnie wspólne wyjście z nauczycielami do kościoła i wspólny powrót ok 1230 do szkoły.  Uczniowie rozchodzą się do domów.

Wtorek - lekcje od 800 do 1300 dla klas IV-VIII - następnie wspólne wyjście z nauczycielami na drogę krzyżową. Ze względu na spowiedź i indywidualny czas jaki muszą zostać w kościele uczniowie wracają do domu samodzielnie, a te dzieci które wracają do domu z rodzicami proszę o ich odebranie z kościoła. Uczniowie klas I-III mają lekcje zgodnie z planem. Rodzice odbierają ze szkoły.

Środa - lekcje od 800 do 1030 - następnie wspólne wyjście z nauczycielami do kościoła i wspólny powrót ok 1230 do szkoły. Uczniowie rozchodzą się do domów.

Dzieci ze świetlicy pójdą wspólnie z nauczycielem świetlicy p. Magdaleną Weryńską na drogę krzyżową, następnie wracają do szkoły ok 1500W tych dniach obiady będą wydawane przed wyjściem do kościoła.