• Pasowanie na Przedszkolaka

• 18 listopada  odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej. Przedszkolaki zaprezentowały przed rodzicami przygotowany występ artystyczny, po czym  złożyły przyrzeczenie i za sprawą pani dyrektor zostały oficjalnie pasowane na przedszkolaka.

• Goście w naszej szkole (osoba anglojęzyczna) nauczycielka z RPA - Koleka Jajula i przedstawiciele @Tutlo.

• Czwartek 17.11.2022 był niezapomnianym dniem dla naszych uczniów z powodu gości a dla niektórzy rodziców z powodu wywiadówki ,ale teraz serio. W Zespole Szkolno -Przedszkolnym dzisiaj gościliśmy native speaker'a (osobę anglojęzyczną) nauczycielkę z RPA - Kolekę Jajulę i przedstawicieli @Tutlo. Każdy z naszych uczniów mial możliwość sprawdzić swoje umiejętności z języka angielskiego. To początek dużej zmiany w nauce tego języka w naszej szkole. Jesteśmy pierwszą placówką, którą Tutlo - największa szkoła językowa w Polsce - wybrało do współpracy. Już od poniedziałku zaczynamy z akcją "Tydzień z Native Speaker'em", podczas której każdy z naszych uczniów będzie mógł odbyć - za darmo - 3 indywidualne lekcje z Native Speaker'em. Co wiecej, trójka naszych uczniów otrzymała półroczne stypendium na naukę w Tutlo! Gratulujemy, a firmie dziękujemy za współpracę.

• Odzyskanie Niepodległości przez Polskę

• 10 listopada uczniowie Zespołu Szkolno -  Przedszkolnego  wzięli udział w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości, którą przygotowali uczniowie klasy VI, III oraz "0" wraz z wychowawcami: panem Markiem Midurą  paniami: Anną Tabor i Martą Kocik.

Młodzi wykonawcy przybliżyli  tragiczny etap historii Polski – 123 lata niewoli, walki narodowowyzwoleńczej, rozpaczy i nadziei, aż po wolność, do której poprowadził naród Józef Piłsudski.

Losy Polaków i ich emocje świetnie opisały recytowane przez uczniów wiersze oraz patriotyczne pieśni.

Pamiętajmy siłę ducha i niezłomność Polaków oraz słowa Marszałka: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

• Wszelkim używkom mówię ... NIE

• W naszej szkole został ogłoszony przez pedagoga szkolnego konkurs plastyczny pod hasłem:  "Wszelkim używkom mówię...NIE"

Celem konkursu było uświadomienie uczniom jak używki niszczą człowieka i zagrożenia wynikające z zażywania wszelkiego rodzaju środków odurzających. Konkurs cieszył sie dużym zainteresowaniem. Napłynęło dużo prac. Komisja konkursowa wyłoniła zwyciężców:

I miejsca: Szymon Irla - klasa VII

Kamil Dereń  - klasa VII

Dawid Bielat -  klasa VII

Adrian Tabor -  klasa V

II miejsca: Tomasz Skrzyniarz - klasa VI

Magdalena Grzanka - klasa VI

Gabriela Juras   -  klasa VI

Maja Kilian  -  klasa VII

III miejsca:  Sebastian Wolak - klasa IV

Amelia Barłóg - klasa V

Sebastian Juzba - klasa V

Kinga Mieszkalska - klasa VI

Wyróżnienia: Konrad Ziobroń -  klasa IV

Amelia Ziobroń -  klasa VI

Maja Skrzek -  klasa VI

Amelia Drąg -  klasa V

Wiktoria Wolak -  klasa VI

Milena Kilian -  klasa IV

Dawid Rozmuś - Klasa V

• Dzień Gier Planszowych

• Dzień Gier Planszowych obchodzony 10 października. Jest to święto wszystkich miłośników planszówek. Niezależnie od wieku i zainteresowań w gry planszowe grają wszyscy, dorośli i dzieci, kobiety i mężczyźni, przedstawiciele najróżniejszych zawodów.

Planszówki to świetny pomysł na oderwanie się od komputera, telefonu i telewizora. Dzięki nim można spędzić czas w kreatywny i przyjemny sposób. Rozgrywki we wspólnym gronie kształtują relacje międzyludzkie, ćwiczą koncentrację, logiczne myślenie, jak również relaksują i zapewniają świetną zabawę.

Ogłoszony został przez Samorząd Uczniowski konkurs, która klasa przyniesie najwięcej gier planszowych.

I miejsce zdobyła klasa IV

• Wszyscy Święci w szkole 2 listopad

• Bal Świętych, to już  tradycja naszej szkoły. Cieszy się zainteresowaniem uczniów. Jest on okazją dopoznania swojego świętego patrona oraz zabawy w towarzystwie "samych świętych", co w szkole bywa widokiem bardzo rzadkim.

• Wyjazd do Oświęcimia

• Wyjazd uczniów klasy VII i VIII do Oświęcimia

28 października 2022r. uczniowie klasy VII  i VIII wraz ze swoimi wychowawczyniami  udali się na wycieczkę do Oświęcimia, aby zwiedzić hitlerowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

Pod opieką przewodniczki rozpoczęli zwiedzanie wystawy stałej oraz obiektów na terenie obozu macierzystego Auschwitz I, do którego prowadziła brama z cynicznym napisem „Arbeit macht frei”, co oznacza „Praca czyni wolnym”. Szczególne wrażenie na zwiedzających wywarły fotografie więźniów, często małych dzieci, wystawy  z ich osobistymi rzeczami, a także ściana śmierci, krematorium i komora gazowa.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się do obozu Auschwitz II-Birkenau, gdzie zwiedzili najważniejsze obiekty poobozowe: rampę wyładowczą z repliką towarowego wagonu przywożącego więźniów z całej Europy, ruiny komór gazowych i krematoriów oraz baraki więźniarskie.

Odwiedzane miejsca, eksponaty muzealne oraz multimedialne ekspozycje zrobiły wrażenie na zwiedzających. Była to prawdziwa lekcja historii o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w czasie II wojny światowej. Ta osobliwa pamiątka jest miejscem, którą każdy Polak powinien zwiedzić, by zrozumieć ogrom tragedii, jaka rozegrała się w tym miejscu w latach 40-tych XX wieku.

• Dzień Nauczyciela

• W czwartek 13 października 2022 roku odbyły się szkolne obchody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczysta akademia rozpoczęła się od występu młodych artystów, którzy przygotowali swoje słowno – muzyczne występy,   Następnie Pani dyrektor Agnieszka Snuzik podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za pasję, kreatywność, codzienne zaangażowanie i wkład w kształcenie oraz wychowanie młodego pokolenia.

Ogłoszony został przez Samorząd Uczniowski konkurs, która klasa napisze najwięcej życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

I miejsce zdobyła klasa IV