Obecny rok szkolny to drugi rok wymiany kontaktów z dziećmi z Ghany. Przed Bożym Narodzeniem przeprowadziliśmy w szkole zbiórkę artykułów szkolnych i różnych materiałów piśmienniczych. Nie zapomnieliśmy również o życzeniach i świątecznych kartkach, które wykonaliśmy własnoręcznie. Mamy nadzieję, że ta drobna przesyłka przyniosła wiele radości i uśmiechów naszym młodym kolegom z odległej i nieznanej nam zupełnie afrykańskiej krainy.
Drogi Kolego z Ghany!
Gminny Konkurs na „Witraż bożonarodzeniowy”
Świąteczne witraże
Znamy już wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego „Witraż bożonarodzeniowy” zorganizowanego przez Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim.
W konkursie wzięło udział 66 uczniów z sześciu szkół podstawowych. Komisja w składzie: Małgorzata Sorochman – przewodnicząca, Anna Kalita, Angelina Stąsiek przyznała następujące miejsca:
Kategoria I:
I miejsce – Oliwia Socha, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dąbiu, Kacper Jasina, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Janowcu, Kinga Żala, Szkoła Podstawowa w Radomyślu Wielkim
II miejsce – Kaja Gajda, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej, Klaudia Socha, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dąbiu, Amadeusz Skiba, Szkoła Podstawowa w Radomyślu Wielkim, Korneliusz Skiba, Szkoła Podstawowa w Radomyślu Wielkim, Maja Skrzek, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dulczy Wielkiej, Kamil Dereń, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dulczy Wielkiej, Kacper Kwapień, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej
III miejsce – Agata Grzech, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Żarówce, Łukasz Szewc, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dąbiu, Milena Czechura, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dąbiu, Dominik Ryba, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dulczy Wielkiej, Aneta Żala, Szkoła Podstawowa w Radomyślu Wielkim
Wyróżnienia – Jan Grzech, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej, Anna Czapiga, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dąbiu, Dominika Fluder, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dąbiu, Amelia Wolanin, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dąbiu, Aleksandra Pryga, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Janowcu, Maja Bartosik-Czaja, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dulczy Wielkiej, Szymon Głogowski, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dulczy Wielkiej, Wiktoria Wolak, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dulczy Wielkiej
Kategoria II:
I miejsce – Joanna Żytniak, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Żarówce, Karolina Dykas, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dulczy Wielkiej, Łukasz Dereń, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dulczy Wielkiej
II miejsce – Filip Madura, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Żarówce, Nikodem Mróz, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Żarówce, Zuzanna Wyzga, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej
III miejsce – Mikołaj Żelichowski, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Żarówce, Wiktoria Kłoda, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Żarówce, Mateusz Lipiór, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej, Filip Pulak, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Janowcu, Karolina Żala, Szkoła Podstawowa w Radomyślu Wielkim
Wyróżnienia – Arkadiusz Cholewa, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Żarówce, Bartosz Cholewa, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Żarówce, Julia Zielińska, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej, Kacper Wojnicz, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej, Antoni Pleban, Szkoła Podstawowa w Radomyślu Wielkim
Kategoria III:
I miejsce – Dominika Kłoda, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Żarówce
II miejsce – Karolina Żytniak, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Żarówce, Kamila Jaśkiewicz, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dulczy Wielkiej
III miejsce – Gabriela Smagacz, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Żarówce, Wiktoria Żala, Szkoła Podstawowa w Radomyślu Wielkim
Wyróżnienia– Paulina Cymbor, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Janowcu, Martyna Bielat, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dulczy Wielkiej
KOPCIUSZEK W RADOMYŚLU WIELKIM
Kopciuszek w Radomyślu
9 grudnia2018 w Radomyślu Wielkim odbyło się przedstawienie teatralne „Kopciuszek”.
W role bohaterów tej popularnej baśni dla dzieci wcielili się nauczyciele i rodzice uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Dulczy Wielkiej.
Spotkanie z Olą Snuzik
Odwiedziła nas Aleksandra Snuzik z Radomyśla Wielkiego prowadzi badania dotyczące leku zwalczającego śmiertelnie niebezpieczną odmianę malarii. Była w Ghanie, gdzie zajmowała się chorymi dziećmi.
Ola opowiedziała o życiu w Afryce, co jedzą, jak mieszkają o tym jak się uczą dzieci afrykańskie. Bardzo ciekawie opowiadała o swoim pobycie w Ghanie. Pokazała nam zdjęcia i pamiątkowe rzeczy, które przywiozła z tego kraju.
Aby prowadzić badania naukowe Ola wyjechała do Ghany, gdzie pracując z osobami chorymi na trąd (w tzw. Leprosy camp - obóz dla trędowatych) udowodniła, że wspomniany związek nie pozwala znikać pasożytom do erytrocytów. To znaczy, że cykl życiowy czynnika wywołującego malarię zostaje przerwany, co daje szansę na bardzo szybkie i tanie leczenie. W Ghanie jako wolontariuszka pracowała w szpitalu na oddziale pediatrycznym oraz w szpitalnym laboratorium. Dodatkowo, w pobliskich szkołach prowadziła zajęcia dla dzieci na temat kultury oraz języka polskiego.
Mikołajki
Imieniny świętego Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Dla wielu uczniów mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie szkolnego roku.
Zgodnie z tradycją 6 grudnia dzieci spotkały się ze świętym Mikołajem. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i założyły mikołajkową czapkę albo rogi renifera. Święty Mikołaj zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości i zabawki.
Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor.
3
„Mały Miś w świecie wielkiej literatury u przedszkolaków”.
W roku szkolnym 2018/2019 dzieci 2,5-3-4-letnie przystąpiły do ogólnopolskiego projektu rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami: „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.
Projekt przyjmuje charakter zadaniowy, według którego dzieci pod kierunkiem nauczyciela wykonują określone w regulaminie zadania, co skutkuje otrzymaniem odpowiedniego certyfikatu. Ponadto dzieci wspólnie z nauczycielem wybrały grupową maskotkę misia, nadając mu imię Tymek, który w obecnym roku szkolnym odbędzie czytelnicze odwiedziny w domach przedszkolaków. W związku z tym zadaniem dzieci jest zaopiekować się misiem, a zadaniem rodzica jest poczytanie misiowi na dobranoc. Dodatkowo szczególną atrakcją dla dzieci jest pozostawienie w specjalnie przygotowanym dzienniczku pamiątki dla misia, którą jest odrysowanie swojej rączki i wykonanie rysunku dla misia, który ma się odnosić do przeczytanej bajki. Do tej pory Tymek odwiedził już kilkoro przedszkolaków i wrócił z tej wyprawy niezwykle zadowolony, nie mniej niż dzieci, które miały okazję gościć Tymka u siebie. Z opowiadań dzieci wynika, iż całe rodziny angażują się w czytanie książeczek i wykonanie prześlicznych rysunków, co przyczynia się do ogromnej radości dzieci i nauczyciela. A na dowód prezentujemy pierwsze rysunki…..
100- lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę
Powstała z grobu na Twe władne słowo
Polska – wolności narodów chorąży.
Pierzchnęły straże, a ponad jej głową
Znowu swobodnie Orzeł Biały krąży.
Alojzy FelińskiAkademia rorpoczęła się od uroczystego odśpiewania HYMNU PAŃSTWOWEGO.
Sto lat temu, po 123 latach niewoli, wolna Rzeczpospolita znowu pojawiła się na mapach Europy. Ziściły się marzenia Polaków urodzonych i wychowanych pod zaborami. Naród Polski mógł wreszcie sam stanowić o sobie oraz o przyszłości kolejnych pokoleń.
Trudno się zatem dziwić, że kiedy pierwsza wojna światowa ponownie wywołała sprawę polską, w Polaków wstąpił nowy duch. Po latach zapomnienia i beznadziei wiara ożyła w ich sercach i umysłach. I co najważniejsze – przerodziła się w czyn. Zacięte walki o wolną Polskę prowadzone były nie tylko na polach bitew, ale i na dyplomatycznych salonach. Determinacja i wola zwycięstwa przerodziły się w sukces.
Radość z odzyskanej niepodległości była wielka. Dziś możemy sobie tylko wyobrazić atmosferę tamtych dni... Ale ten niebywały entuzjazm naszych przodków powinien udzielić się również i nam, inspirując nas do działania oraz budząc dumę z tego, że jesteśmy Polakami, że mamy tak bogate dziedzictwo narodowe i że kontynuujemy dzieło wielkich rodaków. Nie możemy ich przecież zawieść. Uczucia patriotyczne powinny być w nas tak żywe jak wtedy – 11 listopada 1918 roku.
W tym szczególnym roku – stulecia niepodległości - rodzi się refleksja. Czy potrafimy dobrze wykorzystać wolność wywalczoną przez poprzednie pokolenia? Czy umiemy się z niej cieszyć? Czy pielęgnujemy ją należycie? Dziś żyjąc w wolnej Polsce, w zjednoczonej Europie każdy z nas może swobodnie wyrażać swoje poglądy. Mamy możliwość decydowania o sobie – o tym, gdzie i jak chcemy żyć.
Nie wolno nam zapominać o tradycji i o dobrych wzorach. Wielkie znaczenie ma też wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu. Ponadto przy każdej okazji powinniśmy podkreślać dumę z tego, że jesteśmy Polakami. Do tego zobowiązuje nas przeszłość naznaczona krwią i ofiarami. Dlatego też rok 2018 powinien być radosnym i wyjątkowym dla każdego z Nas. Jest to przecież rok jubileuszu ponownych narodzin naszej Ojczyzny. Manifestujmy swój patriotyzm. Nie wstydźmy się naszych uczuć do Polski. Uczmy nasze dzieci miłości do Ojczyzny. A składając przodkom hołd za najcenniejszy dar, jakim jest wolność, pamiętajmy, że powinnością nas wszystkich jest zachowanie jej dla pomyślności obecnych i przyszłych pokoleń.
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie..." - to szczególne wyzwanie, jakie stoi przed nami w roku 100-lecia niepodległości Polski. Realizując to wezwanie Jana Zamoyskiego uczestniczymy w wielu uroczystościach i sami organizujemy cały szereg wydarzeń związanych z kształtowaniem postawy patriotyzmu wśród naszych uczniów.
Po ślubowaniu... klasy I
Po przedszkolakach przyjętych do grona dzieci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dulczy Wielkiej 30 października 2018r przyszedł czas na klasę I.
Czternaścioro kandydatów na uczniów, pozytywnie przeszło egzamin, prowadzony przez starszych kolegów wcielonych w rolę Magdy Gessler- mistrzynię kuchni, Dorotę Zawadzką- super nianię, Generała Wojska Polskiego i Komendanta Głównego Policji którzy przepytali ze wszystkich dziedzin uczniów klasy I i zdecydowali o przyjęciu ich do grona kolegów.
Po prezentacji swojej wiedzy i umiejętności uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie przed panią dyrektor Agnieszką Snuzik , w obecności wychowawczyni pani mgr Anny Święch i zebranych rodziców, którzy wraz z wychowawczynią przygotowali piękną i niezapomnianą dla dzieci uroczystość.
Na zakończenie Pani dyrektor serdecznie pogratulowała uczniom pięknej uczniowskiej postawy,wychowawczyni i rodzicom za i zaangażowanie na rzecz szkoły i klasy.
ZABAWA ANDRZEJKOWA
W czwartek, 22 listopada 2018 roku, odbyła się zabawa. W tym dniu dzieci przeniosły się do świata magii i wróżb.
Zabawa rozpoczęła się od krótkiego wyjaśnienia specyfiki Andrzejek. Następnie zostały przeprowadzone wróżby, np. „Przechodzenie butów przez próg”, „Kim zostanę w przyszłości?” . W tym dniu również odbyły się zabawy taneczne przy największych hitach muzycznych.
Uczniowie byli bardzo zadowoleni z udziału w zabawach. Szkoda tylko, że czas tak szybko minął
Wyróżnienie na konkursie powiatowym
Wyróżnienie w konkursie powiatowym
18 października 2018r uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dulczy Wielkiej przygotowywani przez naszą polonistkę panią Beatę Wrzesień wzięli udział w VIII edycji Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki ,, BARWY MOJEJ OJCZYZNY” organizowanym przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne ,, SOKÓŁ 1893 ” w Mielcu.
Celem konkursu było popularyzowanie poezji i piosenek o tematyce dotyczącej ojczyzny, wzrost świadomości narodowej młodego pokolenia, propagowanie piękna ojczystego krajobrazu.
Z ponad trzydziestu uczestników wyróżnienie zdobył uczeń klasy VI Wiktor Skrzyniarz, recytując wiersz Wisławy Szymborskiej ,, Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”, pięknie zaprezentowała się również Wiktoria Kużdżał z klasy VII z wierszem K.K. Baczyńskiego ,,Mazowsze” i choć mimo aplauzu publiczności nie zdobyła żadnego miejsca.
Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Pasowanie na przedszkolaka i starszaka
Pasowanie na przedszkolaka i straszaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dulczy Wielkiej
W czwartkowe południe 25 października 2018r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym rozpoczęto uroczystości związane z pasowaniem na przedszkolaka i starszaka najmłodszej grupy - 23 dzieci dwu i pół, trzy i cztero –letnich. Wychowawca grupy pani Bernadeta Niemczura przygotowała maluszków do recytacji wierszy, pięknych piosenek i tańca i choć nie wszystko wyszło idealnie otrzymali gromkie brawa od wzruszonych rodziców.
Po uroczystym ślubowaniu trochę onieśmieleni podchodzili po pamiątkowe dyplomy i do aktu pasowania, którego dokonywała pani dyrektor Agnieszka Snuzik.W tak ważnym wydarzeniu wzięli udział także ich starsi koledzy i koleżanki z grupy 5-latków
i 6-latków, którzy pod opieką swoich wychowawczyń pani Marty Kocik i Agnieszki Sabaj zaprezentowali się w humorystycznych występach teatralnych i tanecznych.Na koniec rodzice zaprosili wszystkie dzieci do wspólnego słodkiego poczęstunku.
Ogólnopolska Międzyszkolna wymiana pocztówkowa
Uczniowie klasy V wraz ze swoją wychowawczynią panią Alicją Bawoł od września 2018 roku włączyli się w ogólnopolską akcję wysyłania pocztówek.
Dzieci z pomocą swojej wychowawczyni na bieżąco nawiązują współpracę z innymi szkołami na terenie całej Polski i nie tylko. Jedną z pocztówek wysłali do uczniów szkoły podstawowej w Anglii. W odpowiedzi klasa V otrzymała kilkanaście kartek z pozdrowieniami od rówieśników z innych placówek. Po otrzymani pocztówki dzieci wraz z wychowawczynią odszukują położenie poszczególnych miejscowości na mapie Polski, a następnie zamieszczają na niej otrzymaną widokówkę.
Dzięki udziałowi w akcji dzieci poznają nasz kraj, uczą się adresowania i wysyłania listów. Co w obecnych czasach jest bardzo rzadkie. Dzisiaj pocztówki i listy zastąpiły sms i e-maile.
Do wymiany pocztówkowej pod koniec października dołączy klasa VI ze swoją wychowawczynią panią Otylią Mazur.
Naukobus - Naukowcy z Centrum Kopernik w Wampierzowie
W poniedziałek 8 października o godzinie 15 przy remizie OSP Wampierzowienasi uczniowie wzięli udział w wystawie „Eksperymentuj”. Najpierw wzięliśmy udział w pokazie eksperymentów grupy KMO z Wampierzowa pod opieką swoich nauczycieli. Następnie prze godzinę eksperymentowaliśmy z eksponatami w remizie OSP w Wampierzowie.Na wystawe udali się uczniowie klasy IV, V, VII pod opoieką swoich wychowawców: Beaty Wrzesień, Alicji Bawoł i Marka Midury.
3
Barwy mojej Ojczyzny - konkurs powiatowy
18 października uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dulczy Wielkiej wzięli udział w 8. edycji Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki „Barwy mojej Ojczyzny”.
Celem konkursu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „SOKÓŁ 1893” w Mielcu było popularyzowanie poezji i piosenek o tematyce dotyczącej ojczyzny, wzrost świadomości narodowej młodego pokolenia i propagowanie piękna ojczystego krajobrazu.
W gronie ponad 30 uczestników wyróżnienie zdobył uczeń klasy VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dulczy Wielkiej Wiktor Skrzyniarz, recytując wiersz Wisławy Szymborskiej „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”. Pięknie zaprezentowała się również Wiktoria Kużdżał z klasy VII z wierszem K.K. Baczyńskiego „Mazowsze”, ale pomimo aplauzu publiczności nie zdobyła żadnej nagrody. Uczniom przygotowanym do konkursu przez polonistkę Beatę Wrzesień, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Nauczyciela
Dnia 12.10.2018 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Dulczy Wielkiej odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych nauczycieli emerytów. Następnie przekazała głos uczniom.
Przedstawienie przygotowali uczniowie klas młodszych pod kierunkiem pań Anny Tabor, Anny Święch i Marii Bielat. Młodzi artyści piosenka i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
Na zakończenie Akademii głoś zabrała p. Dyrektor Agnieszka Snuzik, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Po zakończonej akademii uczniowie udali się do klas.
DZIEŃ CHŁOPAKA
2
Gminny Konkurs Wiedzy Historycznej w Podborzu
Sporo wiedzą o bohaterach Podziemia
Mateusz Wróbel triumfował w Gminnym Teście Wiedzy Historycznej „Bohaterowie Polskiego Państwa Podziemnego” pod patronatem Burmistrza Radomyśla Wielkiego i rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.
Poprzez konkurs przybliżone zostały ważne postacie Polskiego Państwa Podziemnego oraz lokalnych członków Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej.
Najlepiej z finałowym testem, poradził sobie Mateusz Wróbel (SP Dulcza Wielka). Drugie miejsce zajął Filip Skrzyniarz.
Małopolska Noc Naukowców
W piątek, 28 września, odbyła się 12 edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. Wydarzenie to co roku przyciąga w całej Małopolsce wielu spragnionych wiedzy młodych ludzi, jak co roku licea (uczniowie) przygotowali wiele atrakcji. Uczniowie naszej szkoły klasa V i VII pod opieką wychowawców pani Alicji Bawoł i pana Marka Midury udali się do Tarnowa. Doświadczenia i pokazy przygotowane przez licealistów podobały się wszystkim. Wróciliśmy późnym wieczorem.
Spektakl teatralny
Sprzątanie Świata 2018
Akcja sprzątania świata wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 roku, kiedy 40 tyś. mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później akcja objęła zasięgiem całą Australię. Liczba jej uczestników co roku rośnie. To międzynarodowa kampania odbywająca się corocznie na całym świecie, zawsze w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.
W Polsce „Sprzątanie Świata” odbywa się corocznie począwszy od 1994 roku. Krajowym patronatem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasz Ziemia. W Akcji uczestniczy głównie młodzież szkolna, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy. Urząd Miasta i Gminy w Radomyślu Wielkim organizuje akcję „Sprzątania Świata”, w której biorą udział dzieci i młodzież z naszej szkoły. Uczniowie wraz z nauczycielami sprzątają wyznaczone tereny - najbliższe okolice szkoły. Gmina dostarcza uczestnikom niezbędne materiały do przeprowadzenia akcji worki i rękawice. Nauczyciele przeprowadzili w klasach pogadanki z zakresu edukacji odpadowej, przypomnieli na czym polega segregacja odpadów oraz możliwość wykorzystania surowców wtórnych, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” – na składowisku w lesie czy rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafić do wykorzystania funkcjonując jako surowce.
Uświadomili dzieciom, że system gospodarki odpadami komunalnymi nie będzie działał prawidłowo, jeśli jego uczestnicy, czyli my wszyscy, nie będziemy wiedzieli dlaczego ważne jest , aby prawidłowo postępować z odpadami.
„Sprzątanie Świata” to wspólna lekcja, której celem jest poszanowanie środowiska oraz budowanie świadomości ekologicznej od najmłodszych lat.
Odbył się krótki apel przygotowany przez uczniów klasy V i panie: Alicję Bawoł i Beatę Wrzesień. Następnie wszyscy wzięliśmy udział pod opieką nauczycieli w akcji - "Sprzątaliśmy naszą małą Ojczyznę - Dulcze Wielką"
Korowód Wszystkich Świętych
2 listopada 2023 roku w naszej odbył się Korowód Wszystkich Świętych, w którym uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej. W strojach świętych zaprezentowało się dziesięcioro uczniów. Wszyscy otrzymali nagrody ufundowane przez księdza proboszcza Leszka Grębskiego.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie