• Bal karnawałowy klasy I

• Jak co roku w naszej szkole odbył sie bal karnawałowy. Klasa I doskonale przygotowała się do tej uroczystości. Każdy prezentował się w pięknym kostiumie. Podczas zabawy dzieciom dopisywał bardzo dobry humor.

• WALENTYNKI U PIĘCIOLATKÓW

• Dziś Wam ślemy walentynkę, zróbcie do nas słodką minkę, dajcie uśmiech albo dwa i niech przyjaźń nasza trwa. Walentynki u 5-latków.

• Konkurs wiedzy o Januszu Korczaku

S Z K O L N Y   K O N K U R S   W I E D Z Y   I N S P I R O W A N Y   Ż Y C I E M

I  T W Ó RC Z O Ś C IĄ    J A N U S Z A   K O R C Z A K A

1. Cele konkursu:

• Wzbogacanie przez uczniów wiadomości o Januszu Korczaku.

• Kształtowanie postaw patriotycznych.

• Kształtowanie umiejętności współpracy i współzawodnictwa.

• Wdrażanie uczniów do korzystania z różnych źródeł wiedzy i samokształcenia.

2. Uczestnicy:

• Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dulczy Wielkiej.

• Eliminacje konkursowe odbywają się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV- VIII.

3. Forma konkursu:

• Konkurs odbędzie się w piątek 23 lutego 2024 r.

• W konkursie może wziąć udział każdy zainteresowany uczeń.

• Konkurs jest dwuetapowy:

• I etap- składa się z pytań testowych jednokrotnego wyboru. Czas na uzupełnienie zadań testowych będzie wynosić 45 minut. Pisemne eliminacje przeprowadzane będą równocześnie dla wszystkich uczniów.
            • II etap- wyłonienie zwycięzców w każdej kategorii wiekowej poprzez:

Klasy I-III - rozwiązywanie  rebusów, układanie puzzli na czas;

klasy IV-VIII – rozwiązywanie łamigłówek dotyczących twórczości Janusza Korczaka.

4. Zasady konkursu:

• Wychowawcy klas zapoznają uczniów z regulaminem konkursu.

• Do drugiego etapu konkursu przechodzą osoby, które uzyskają największą liczbę punktów z testu.

• Laureatami konkursu są trzy osoby z każdej kategorii wiekowej.

• Informacje o wynikach konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.

• Organizatorzy zwracają się z prośbą do wychowawców o zmotywowanie uczniów do udziału w konkursie.

• Ferie zimowe

• Z okazji ferii zimowych, życzymy Wam, drodzy Uczniowie bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi.

• Dzień Babci i Dzień Dziadka w klasach I - III

• "Dziś mojej Babci życzenia złożę,

w wiązankę kwiatów serduszko włożę

i wiem, że bardzo będzie się cieszyć,

kiedy zobaczy, że do niej śpieszę.

Moja Babunia najlepsza w świecie,

wszystkim wam powiem, bo wy nie wiecie.

Ja Babcię kocham, ściskam za szyję,

niech będzie zdrowa i sto lat żyje!"

"Dziadku, Ty mnie życia uczyłeś,

wszystko, co miałeś, mi poświęciłeś,

nikt nie ofiaruje nigdy mi więcej,

dziś Ci więc daję serce w podzięce."

Piosenka w wykonaniu uczniów klasy II

Taniec w wykonaniu uczniów klasy III

"I co i co, że Babcia nam urosła" piosenka w wykonaniu Milenki i Jagódki z klasy III

Taniec w wykonaniu uczniów klasy III

Kornelka uczennica klasy III

Taniec uczniów z klasy I

• Dzień Babci i Dzień Dziadka w Przedszkolu

• Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święta, obchodzone co roku z wielką radością i ciepłem. Przepełnione są serdecznością i rodzinną atmosferą. Jest okazją do przeżywania niezapomnianych chwil pełnych emocji i zabaw.

Dni te są idealną okazją, by dzieci mogły pokazać swoje uczucia i uznanie dla nieustającej opieki, miłości i mądrości, jaką otrzymują od swoich babć i dziadków.

• Jasełka

• Niech te dni przyniosą wiele radości, spokoju i ciepła w gronie najbliższych. Wspólne chwile wypełni atmosferą miłości i wzajemnej życzliwości. A Nowy Rok niech przyniesie wiele sukcesów i spełnionych planów.

Wspaniałych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

• Wigilia szkolna

Czas jedności, pokoju, zrozumienia, a przede wszystkim miłości do drugiego człowieka.

Wspólna modlitwa, kolędowanie, opłatek, posiłek oraz jasełka, tym razem w języku angielskim z polską narracją.

Uczniowie klasy ósmej pięknie przedstawili historię narodzenia Jezus

• Finał zbiórki dla Natanka z Podborza

• 6 grudnia 2023 roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dulczy Wielkiej podjęli wyzwanie „Uśmiech dla Natanka”. Wykonali dla chłopca taniec mikołajkowy i przyłączyli się do zbiórki pieniędzy na rzecz zdobycia dla Niego samochodu z windą. Mamy nadzieję, że choć trochę wspomożemy zbiórkę i ułatwimy życie choremu chłopcu, by mógł cieszyć się beztroskim dzieciństwem. Życzymy Mu dużo zdrowia i wytrwałości w walce z przeciwnościami losu.