• Kobiece zmiany klimatu

• Kolejnym spektaklem, którego premiera odbyła się 26 i 27 listopada 2021 r. jest  przedstawienie pt. ,, Kobiece…zmiany klimatu na pół etatu” inspirowana  znaną już sztuką  reżyserii Cezarego Domagały, ze scenariuszem i słowami testów do muzyki pani  Elżbiety Jodłowskiej pt.,, Klimakteruim i już”.

Sztuka opowiadała o współczesnych problemach kobiet po 60-tce.  Nasze młode  wiekowo aktorki świetnie wcieliły się w role  pań zmagających się z menopauzą- czego nie da się opisać, należy to zobaczyć.

Naszym zamierzeniem było wystawienie komedii w przeddzień andrzejkowego wieczoru jako
          alternatywy wspólnego spędzenia czasu z dużą dawką humoru, co jest zapewnione w 100%.

Na scenie  w tym spektaklu mogliśmy zobaczyć panie: Joannę Wolak, Dianę Dudek, Agatę Kokoszka, Bernadetę Niemczura, Agnieszkę Sabaj, Agatę Barłóg, Agnieszkę Galary, Annę Mieszkalską, Agnieszkę Skrzyniarz.

Obecnie grupa ,, Drugie podejście”  liczy około 30 osób,  w przedsięwzięcie są zaangażowane nie tylko nauczycielki, dyrektor ale często również ich małżonkowie,  rodzice naszych uczniów i osoby niezwiązane ze szkołą, które dobrze czują się na deskach szkolnego teatru. Wśród aktorek mamy  krawcowe, które potrafią czynić cuda, aby stroje wyglądały profesjonalnie, mamy szaloną  fryzjerkę dbającą o image bohaterów spektaklu, muzyków dbających o odpowiednią muzykę oraz mieszkańców Dulczy wielkiej  udzielających się
          w  wykonaniu scenografii i wypożyczaniu potrzebnych nam  rekwizytów.

Wszystkie wystawiane dotychczas spektakle można obejrzeć na You Tube. Przygotowanie tak dużego przedsięwzięcia wymaga pracy nie tylko aktorów, ale także koordynatorów, którzy przygotują scenariusz,  zabezpieczą pieniądze na wypożyczenie części kostiumów, przygotują scenę, wydrukują plakaty, wymalują scenografie, itp.  Nad całością czuwa dyrektor szkoły Agnieszka Snuzik  wraz  z pomysłodawczyniami  czyli paniami Agnieszką Sabaj i Bernadetą Niemczurą.