•         Grupa teatralna ,, Drugie podejście”  - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dulczy Wielkiej

Grupa teatralna ,,Drugie podejście”  przy ZSP w Dulczy Wielkiej istnieje i prężnie działa od 3 lat, kiedy to z inicjatywy nauczycielek przedszkola pani Bernadety Niemczura i Agnieszki Sabaj wystawiono spektakl teatralny ,, Kopciuszek”. Z założenia miał to być jednorazowy występ z udziałem nauczycieli i rodziców przedszkolaków, przygotowany jako niespodzianka  dla dzieci z okazji ich święta. Jak się jednak okazało sala gimnastyczna w dniu premiery pękała w szwach. Widzowie byli zachwyceni spektaklem, grą aktorską, scenografią. Występ przyniósł grupie ogromny rozgłos, padły propozycje powtórzenia sztuki w różnych miejscowościach. Bajka wystawiana była kilka razy przy coraz większej publiczności.  Właśnie wtedy zrodził się pomysł, by przygotować kolejne przedstawienia.  Kilkakrotnie wystawiono spektakl ,, Księżniczka na ziarnku grochu”, w przygotowaniu jest wielkanocna ,, Pasja”, którą wystawienie przerwała pandemia COVID-19 w 2019r.
                        Kolejnym spektaklem, którego premiera odbyła się 26 i 27 listopada 2021 r. jest  przedstawienie pt. ,, Kobiece…zmiany klimatu na pół etatu” inspirowana  znaną już sztuką  reżyserii Cezarego Domagały, ze scenariuszem i słowami testów do muzyki pani  Elżbiety Jodłowskiej pt.,, Klimakteruim i już”.